Image
Неокардил – комплексний препарат, до складу якого входять стандартизовані екстракти глоду, гінкго білоба і пуерарії.
 
Даний засіб впливає на зниження рівня холестерину в крові, стимуляцію діяльності серцевого м'яза, усуває порушення серцевого ритму і знижує артеріальний тиск, що значно підвищує ефективність лікування пацієнтів з кардіоваскулярним ризиком.

Одна капсула Неокардила містить:
екстракт листя і квіток глоду - 150 мг, екстракт пуерарії лопатевої - 50 мг і екстракт з листя гінкго білоба - 50 мг.

Екстракт листя і квіток глоду - покращує кровопостачання та функціональний стан міокарда, скорочувальну і насосну функції серцевого м'яза, зменшує підвищений артеріальний тиск і нормалізує частоту серцевих скорочень.

Екстракт листя гінкго білоба - покращує пам'ять, перешкоджає утворенню тромбів, покращує церебральний кровотік і кровообіг в кінцівках. Нормалізує обмін речовин, захищає нервові клітини від патогенних факторів, покращує утилізацію організмом кисню, підвищує стійкість органів і тканин до гіпоксії. Препарат покращує сенсорну (обробка отриманих сигналів від органів почуттів) і когнітивну функцію мозку, запобігає погіршенню розумової діяльності.

Екстракт пуерарії - знімає спазм коронарних і мозкових судин, знижує в'язкість крові, сприяє запобіганню тромбозів судин.

Image

Завдяки поєднанню в собі 3х активних компонентів, Неокардил здійснює позитивний вплив при порушеннях мозкового кровообігу і функцій мозку, погіршенні пам'яті та розумової діяльності, шумі у вухах, порушеннях кровообігу в кінцівках, проявах клімактеричного синдрому *

*Применение Неокардила в лечении вегетососудистой дистонии М.Н. ДОЛЖЕНКО, А.И. ФРОЛОВ, О.И. ГАЙ
Национальная медицинская академия последипломного образования им. П.Л. Шупика, г. Киев

Склад і властивості Неокардила

Image

Глід (лат. Crataegus)

Image

З давніх часів відомі лікувальні властивості глоду. Ще в I столітті нашої ери грецький вчений Діоскорид описав його властивості у праці De materia medica, однак домінуюче в більшості культур застосування глоду як серцевого засобу простежується з XVII століття.

У світі найбільш відомий глід криваво-червоний, який застосовують при лікуванні ішемічної хвороби серця, артеріальної гіпертензії, атеросклерозу, НЦД, клімактеричного неврозу, мігрені, тиреотоксикозу, алергії і багатьох інших захворювань.

Механізм його дії зумовлений тим, що фізіологічно активні речовини глоду (флавоніди, органічні кислоти, аміни (холін, ацетилхолін), аскорбінова кислота, бета-каротин, вітамін К, фенольні сполуки (катехін, лейкоантоціани), кумарини) знижують артеріальний тиск, поліпшують коронарний і мозковий кровообіг, підсилюють скорочувальну функцію міокарда, одночасно знижуючи його збудливість, поліпшують еластичність судинної стінки, зменшують вміст холестерину в крові, сприяють нормалізації сну.

До всього вищеперерахованого варто додати, що препарати глоду малотоксичні, добре переносяться хворими.

Image
Глід має такі фармакологічні властивості:

 • Вибірково розширює судини, покращує коронарний і мозковий кровообіг;
 • Підсилює скорочувальну функцію міокарда, одночасно знижує його збудливість, що важливо для профілактики екстрасистолії;
 • Зменшує частоту серцевих скорочень;
 • Нормалізує артеріальний тиск;
 • Підвищує чутливість міокарда до серцевих глікозидів;
 • Покращує еластичність судинної стінки;
 • Зменшує вміст холестерину в крові;
 • Має слабку седативну дію;
 • Має слабку сечогінну дію.

Пуерарія лопатева (Pueraria montana lobata)

Image

Великий спектр дії має екстракт пуерарії лопатевої (Pueraria montana lobata), який входить до складу Неокардилу. 

Пуерарія - рід багаторічних витких рослин (ліан) сімейства бобових. Речовинами, що відрізняють Пуерарію від інших представників рослин сімейства бобових, є міроестрол і діоксіміроестрол, які характеризуються максимальною естрогенною активністю серед відомих фітоестрогенів у зв'язку з їх стуктурною спорідненістю з естрадіолом.

Окрім міроестрола і діоксіміроестрола Пуерарія також містить інші хімічні речовини, які відносяться до ізофлавонів і фітоестрогенів групи куместанів, наприклад геністеїн, дайдзеїн, геністин, даідзін і куместрол, які зазвичай знаходяться в бобах сої. Однак естрогенна активність міроестрола і діоксиміроестрола набагато перевищує активність ізофлавонів сої.

Екстракт пуерарії знімає спазм мозкових і коронарних судин, володіє антиатеросклеротичною дією, знижує в'язкість крові і запобігає тромбозам мозкових і коронарних судин, знижує рівень глюкози крові, перешкоджає розвитку ускладнень діабету (катаракта, ангіопатії тощо), має антиоксидантні властивості, відновлює іонний склад і провідність нервових клітин, підсилює обумовлене фактором росту нервів відновлення периферичних нервових волокон.

Image

На організм людини Пуерарія впливає наступним чином:

 • Знижує рівень холестерину;
 • Знімає спазм мозкових і коронарних судин;
 • Зменшує в'язкість крові, попереджає виникнення тромбозів;
 • Відновлює іонний склад і провідність нервових клітин;
 • Підсилює обумовлено фактором росту нервів відновлення периферичних нервових волокон;
 • Знижує рівень глюкози крові, попереджає розвиток ускладнень діабету (катаракта, ангіопатія і т.п.);
 • Має антиоксидантні властивості.

Гінкго білоба (Ginkgo biloba)

Image

Третій компонент, що входить до складу препарату Неокардил, - екстракт гінкго білоба (Ginkgo biloba).

Гінкго білоба містить багатий комплекс біологічно активних речовин.

З листя, насіння і деревини гінкго виділені: ациклічні монотерпіни, ароматичні сполуки (тимол), сесквітерпени, трициклічні дітерпени, флавоноїди, поліізопреноіди (поліпренол), фітостерини, полісахариди, органічні кислоти, рослинні жири і жироподібні речовини (віск), ефірні масла, амінокислоти (тимін, аспарагін), а також макроелементи (кальцій, фосфор, солі калію).

З листя гінкго виділений і цінний фермент антиоксидантного захисту - супероксиддисмутаза.

В даний момент проведено велику кількість досліджень з вивчення фармакологічної активності різних компонентів екстракту гінкго білоба. Встановлено, що флавоноїди здатні пригнічувати фермент фосфодіестеразу, що веде до зниження тонусу артеріол і збільшення кровотоку за рахунок накопичення в клітинах гладеньких м'язів артеріол циклічного гуанідинмонофосфату.

У ланцюжку досліджень робиться особливий акцент на тому, що біологічно активні речовини екстракту гінкго білоба в більшій мірі впливають на спазмовані або склеротичні артеріоли і тому не викликають синдрому обкрадання. Також є роботи, в яких показано, що застосування екстракту гінкго білоба знижує ймовірність гіпертензії.

Виявлено також антиагрегантний ефект у препаратів гінкго, який пов'язаний з наявністю гінкголіди. Встановлено, що гінкголіди А, В, С мають властивості специфічних антагоністів фактора активації тромбоцитів. Поліпшення реологічних властивостей крові, в свою чергу, сприяє збільшенню кровотоку в мікро-циркуляторному руслі. Також гінкго білоба володіє ноотропною, антигіпоксичною дією. Покращує мікроциркуляцію, мозковий кровообіг, знижує проникність капілярів і покращує периферичний кровообіг.

Image

Підсумовуючи, Гінкго Билоба має наступний вплив на організм людини:

 • Нормалізує коронарний і мозковий кровотік;
 • Відновлює когнітивні функції;
 • Збільшує життєздатність нервових клітин;
 • Пригнічує процеси перекисного окислення ліпідів;
 • Покращує реологічні властивості крові (гінкголіди - специфічні антагоністи фактора активації тромбоцитів);
 • Збільшує вміст АТФ в клітинах;
 • Протинабрякову дію (за рахунок збільшення кровообігу і діуретичного ефекту);
 • Нейропротекторний ефект.
Image