Фахівцям

Профілактика серцево-судинних захворювань: чи завжди ми встигаємо? (І.В. Давидова, Н.А. Кожухарьова, Л.І. Конопляник, Т.В. Сімагіна)

Останнім часом захворюваність серцево-судинної системи дуже помолодшала і починає з’являтися у молодих людей. Виникає необхідність у проведенні первинної профілактики серцево-судинних захворювань, тобто заходів щодо запобігання виникненню хвороб серця у здорових людей.

Однак прихильність терапії до медикаментів, які призначають в якості первинної профілактики, у населення дуже невисока. Розвиток побічних реакцій на медикаментозні препарати у вигляді їхньої індивідуальної непереносимості,
алергійної залежності, негативної реакції з боку інших органів і систем істотно знижує ефективність лікування. Виходом з цього положення можуть бути препарати лікарських рослин, які продовжують відігравати істотну роль в арсеналі лікувальних засобів.

На прикладі хворих з нейроциркуляторною дистонією (НЦД) розглянуто перевагу проведення профілактики із застосуванням засобів народної медицини, дія яких спрямована на нормалізацію діяльності нервової системи. Одним з таких препаратів є Неокардил. Корекція функціональних змін і переходу їх в органічні при НЦД за допомогою Неокардилу може зіграти істотну роль у профілактиці серцево-судинних захворювань.